LFV200-XXSGBTPV SICK Inc
  • Part Number: LFV200-XXSGBTPV
  • Manufacturer Name: SICK Inc
  • Description: Level Sensor, Fluid, Switch, 38 mm Probe Length, 10-55 VDC, DIN 43650 Plug
  • Category: Sensors
  • Status:
  • More about LFV200-XXSGBTPV SICK Inc
    LFV200-XXSGBTPV SICK Inc
    LFV200-XXSGBTPV is manufactured by SICK Inc and is categorized in the Sensors category. LFV200-XXSGBTPV is described as Level Sensor, Fluid, Switch, 38 mm Probe Length, 10-55 VDC, DIN 43650 Plug. Perfect Parts is a supplier of Sensors and other Semiconductors.
    ---> Other parts by SICK Inc
    ---> Sensors from all manufacturers
    ---> Sensors by sub category
  • More About  Sensors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Knowles
  • Description
    MIC MEMS ANALOG OMNI -42DB
    View
  • Manufacturer Name
    Pui Audio
  • Description
    BUZZER ELEMENT PIEZO 2.9KHZ 35MM
    View
    Murata
    BUZZER ELEMENT FEEDBK 2.8KHZ
    Pui Audio
    BUZZER ELEMENT PIEZO 3.4KHZ 27MM
    BUZZER ELEMENT PIEZO 3.7KHZ 20MM
    BUZZER ELEMENT PIEZO 7.2KHZ 20MM
    BUZZER ELEMENT PIEZO 3.6KHZ 20MM
    BUZZER ELEMENT PIEZO 6.5KHZ 20MM
    PIEZO CERAMIC BENDER 35MM 30V
    PIEZO CERAMIC BENDER 30V 1300HZ
    Murata
    BUZZER ELEMENT STD 2.2KHZ
    Cui
    BUZZ ELEM PIEZO STD 0.6KHZ 20V