MPS-096TSTP0 SICK Inc
  • Part Number: MPS-096TSTP0
  • Manufacturer Name: SICK Inc
  • Description: Sensor, Magnetic Cylinder, 96 mm Range, 15-30 VDC, 3 mT, Cable with M8, 1 ms, Plastic
  • Category: Sensors
  • Status:
  • More about MPS-096TSTP0 SICK Inc
    MPS-096TSTP0 SICK Inc
    MPS-096TSTP0 is manufactured by SICK Inc and is categorized in the Sensors category. MPS-096TSTP0 is described as Sensor, Magnetic Cylinder, 96 mm Range, 15-30 VDC, 3 mT, Cable with M8, 1 ms, Plastic. Perfect Parts is a supplier of Sensors and other Semiconductors.
    ---> Other parts by SICK Inc
    ---> Sensors from all manufacturers
    ---> Sensors by sub category
  • More About  Sensors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Knowles
  • Description
    MIC MEMS ANALOG
    View
  • Manufacturer Name
    Knowles
  • Description
    MIC MEMS ANALOG OMNI
    View
    MIC MEMS ANALOG OMNI -38DB
    MIC MEMS ANALOG OMNI -42DB
    Pui Audio
    BUZZER ELEMENT PIEZO 2.9KHZ 35MM
    Murata
    BUZZER ELEMENT FEEDBK 2.8KHZ
    Pui Audio
    BUZZER ELEMENT PIEZO 3.4KHZ 27MM
    BUZZER ELEMENT PIEZO 3.7KHZ 20MM
    BUZZER ELEMENT PIEZO 7.2KHZ 20MM
    BUZZER ELEMENT PIEZO 3.6KHZ 20MM
    BUZZER ELEMENT PIEZO 6.5KHZ 20MM
    PIEZO CERAMIC BENDER 35MM 30V