PBS-RP100SN1SS0D5A0G SICK Inc
  • Part Number: PBS-RP100SN1SS0D5A0G
  • Manufacturer Name: SICK Inc
  • Description: Pressure Sensor, PBS, Liquid, Gaseous, 0psi- 100psi, #20°C- +85°C, 2xPNP + 4mA- 20mA
  • Category: Sensors
  • Status:
  • More about PBS-RP100SN1SS0D5A0G SICK Inc
    PBS-RP100SN1SS0D5A0G SICK Inc
    PBS-RP100SN1SS0D5A0G is manufactured by SICK Inc and is categorized in the Sensors category. PBS-RP100SN1SS0D5A0G is described as Pressure Sensor, PBS, Liquid, Gaseous, 0psi- 100psi, #20°C- +85°C, 2xPNP + 4mA- 20mA. Perfect Parts is a supplier of Sensors and other Semiconductors.
    ---> Other parts by SICK Inc
    ---> Sensors from all manufacturers
    ---> Sensors by sub category
  • More About  Sensors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATT LITH 3V 50MAH COIN 23.0MM
    View
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATTERY NIMH 1.2V 3.7AH L-A
    View
    BATT LITH 3V 30MAH COIN 23.0MM
    BATTERY NIMH 1.2V 2.1AH A
    BATT LITH 3V 20MAH COIN 20.0MM
    BATT LITH 3V 20MAH COIN 20.0MM
    BATTERY LITH 3V 7MAH COIN 12.5MM
    BATTERY NIMH 1.2V 1.9AH AA
    BATT LITH 3V 45MAH COIN 20.0MM
    Seiko Inst
    BATT LITH 3V 6.5MAH COIN 9.5MM