PBT-RP160SN1SS0VMC0Z SICK Inc
  • Part Number: PBT-RP160SN1SS0VMC0Z
  • Manufacturer Name: SICK Inc
  • Description: Pressure Sensor, PBT, Liquid, Gaseous, 0 psi ... 160 psi, 0°C-+80°C, 0V-10V, 3Wire
  • Category: Sensors
  • Status:
  • More about PBT-RP160SN1SS0VMC0Z SICK Inc
    PBT-RP160SN1SS0VMC0Z SICK Inc
    PBT-RP160SN1SS0VMC0Z is manufactured by SICK Inc and is categorized in the Sensors category. PBT-RP160SN1SS0VMC0Z is described as Pressure Sensor, PBT, Liquid, Gaseous, 0 psi ... 160 psi, 0°C-+80°C, 0V-10V, 3Wire. Perfect Parts is a supplier of Sensors and other Semiconductors.