PFT-SRBX16SGDSSAAMSSZ SICK Inc
  • Part Number: PFT-SRBX16SGDSSAAMSSZ
  • Manufacturer Name: SICK Inc
  • Description: Pressure Sensor, PFT, Liquid, Gaseous, 0bar- 1.6bar, #30°C-+100°C, 4mA-20mA, 2Wire
  • Category: Sensors
  • Status:
  • More about PFT-SRBX16SGDSSAAMSSZ SICK Inc
    PFT-SRBX16SGDSSAAMSSZ SICK Inc
    PFT-SRBX16SGDSSAAMSSZ is manufactured by SICK Inc and is categorized in the Sensors category. PFT-SRBX16SGDSSAAMSSZ is described as Pressure Sensor, PFT, Liquid, Gaseous, 0bar- 1.6bar, #30°C-+100°C, 4mA-20mA, 2Wire. Perfect Parts is a supplier of Sensors and other Semiconductors.
    ---> Other parts by SICK Inc
    ---> Sensors from all manufacturers
    ---> Sensors by sub category
  • More About  Sensors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Phihong Usa
  • Description
    ADAPTER AUTOMOBILE 5W 5V
    View
  • Manufacturer Name
    Volgen America - Kaga Elect
  • Description
    BATTERY CHARGER 6VDC 1.2A
    View
    Molex
    USB BATTERY CHARGER W/ BACKLIGHT
    Memory Protection Devices
    PLUG 12V AUTO USB OUTLET
    Dfrobot
    BATTERY CHRGR LITHIUM 3.7V 0.50A
    Bel Power Solutions
    DIN RAIL FLOAT CHARGER 250W 48V
    Bel Power Solutions
    DIN RAIL FLOAT CHARGER 50W 12V
    Patco Electronics
    BATTERY CHARGER 12 VOLT 1.5 AMP
    Sl Power - Condor -ault Brands
    BATTERY CHG UNIV 6VDC @ 2A
    Sl Power - Condor -ault Brands
    BATTERY CHG UNIV 12VDC @ 600MA
    Energizer
    BATT CHARGER AA/AAA/9V/C/D
    Volgen America - Kaga Elect
    BATTERY CHARGER 12VDC 800MA