PHT-RBX40ET20S0ALS0Z SICK Inc
  • Part Number: PHT-RBX40ET20S0ALS0Z
  • Manufacturer Name: SICK Inc
  • Description: Pressure Sensor, PHT, Liquid, Gaseous, 0bar-0.4bar, #20°C-+150°C, 4mA- 20mA
  • Category: Sensors
  • Status:
  • More about PHT-RBX40ET20S0ALS0Z SICK Inc
    PHT-RBX40ET20S0ALS0Z SICK Inc
    PHT-RBX40ET20S0ALS0Z is manufactured by SICK Inc and is categorized in the Sensors category. PHT-RBX40ET20S0ALS0Z is described as Pressure Sensor, PHT, Liquid, Gaseous, 0bar-0.4bar, #20°C-+150°C, 4mA- 20mA. Perfect Parts is a supplier of Sensors and other Semiconductors.
    ---> Other parts by SICK Inc
    ---> Sensors from all manufacturers
    ---> Sensors by sub category
  • More About  Sensors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    MODULE CARD MOUNT 2" WIDTH