WF2-40B410 SICK Inc
  • Part Number: WF2-40B410
  • Manufacturer Name: SICK Inc
  • Description: Fork Sensor, PNP/NPN, IR, 2mm Slot Width, 40mm Depth, 4-Pin M8 Connector, Manual
  • Category: Sensors
  • Status:
  • More about WF2-40B410 SICK Inc
    WF2-40B410 SICK Inc
    WF2-40B410 is manufactured by SICK Inc and is categorized in the Sensors category. WF2-40B410 is described as Fork Sensor, PNP/NPN, IR, 2mm Slot Width, 40mm Depth, 4-Pin M8 Connector, Manual. Perfect Parts is a supplier of Sensors and other Semiconductors.
    ---> Other parts by SICK Inc
    ---> Sensors from all manufacturers
    ---> Sensors by sub category
  • More About  Sensors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 20MM
    View
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 10MM
    View
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 20MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 16MM
    Energizer
    BATT SLVR OX 1.55V BUTTON 6.8MM
    Energizer
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 16MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 12.5MM
    BATTERY ALKALINE 1.5V N
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 12.5MM
    BATTERY ALKALINE 1.5V AAAA
    BATTERY ALKALINE 12V A23
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 16MM