3RT1035-1AP60 SIEMENS
  • Part Number: 3RT1035-1AP60
  • Manufacturer Name: SIEMENS
  • Description: Sirius 3RT 3 Pole Contactor, 40 A, 18.5 kW, 220V ac@ 50 Hz, 240V ac@ 60 Hz Coil
  • Category: Contactors
  • Status:
  • More about 3RT1035-1AP60 SIEMENS
    3RT1035-1AP60 SIEMENS
    3RT1035-1AP60 is manufactured by SIEMENS and is categorized in the Contactors category. 3RT1035-1AP60 is described as Sirius 3RT 3 Pole Contactor, 40 A, 18.5 kW, 220V ac@ 50 Hz, 240V ac@ 60 Hz Coil. Perfect Parts is a supplier of Contactors and other Electromechanicals.
    ---> Other parts by SIEMENS
    ---> Contactors from all manufacturers
    ---> Contactors by sub category
  • More About  Contactors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Pui Audio
  • Description
    BUZZER ELEMENT PIEZO 4.8KHZ 15MM
    View
  • Manufacturer Name
    Murata
  • Description
    BUZZER ELEMENT STANDARD 6KHZ
    View
    Murata
    BUZZER ELEMENT STD 4.6KHZ
    BUZZER ELEMENT STD 3.6KHZ
    BUZZER ELEMENT STD 9KHZ
    Pui Audio
    PIEZO CERAMIC BENDER 20MM 2.5KHZ
    PIEZO CER BENDER 7000HZ 1000 OHM
    BUZZER ELEMENT PIEZO 4KHZ 100MM
    Cui
    BUZZ ELEM PIEZO STD 6.5KHZ 30V
    BUZZER ELEMENT PIEZO 7KHZ 10MM
    AUDIO PIEZO TRANSDUCER 12.5V SMD