PHS120A10 SSAC SYM
  • Part Number: PHS120A10
  • Manufacturer Name: SSAC SYM
  • Description: Product Description: Solid State Relay, AC Phase Control, 120VAC/10A Max, Analog Output, Variable Resistance Input
  • Category: Solid State Relays
  • Status:
  • More about PHS120A10 SSAC SYM
    PHS120A10 SSAC SYM
    PHS120A10 is manufactured by SSAC SYM and is categorized in the Solid State Relays category. PHS120A10 is described as Product Description: Solid State Relay, AC Phase Control, 120VAC/10A Max, Analog Output, Variable Resistance Input . Perfect Parts is a supplier of Relays and other Electromechanicals.
    ---> Other parts by SSAC SYM
    ---> Solid State Relays from all manufacturers
    ---> Relays by sub category
  • More About  Solid State Relays
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Energizer
  • Description
    E2GO CELL PHONE CHARGER NOKIA
    View
  • Manufacturer Name
    Fedco Batteries
  • Description
    2-BAY DR201 DR203 SMART CHARGER
    View
    Fedco Batteries
    2-BAY DR202I DR202X SMART CHARGE
    Sparkfun Electronics
    TENERGY T4S INTELLIGENT UNIVERSA
    Energizer
    BATT CHRG NIMH 2.8V 500MA W/4-AA
    BATTERY CHARGER
    Dfrobot
    LITHIUM BATTERY CHARGER
    Sparkfun Electronics
    BATT CHARGER LITHIUM 5V 1A
    Tiny Circuits
    BATT CHARGER LITHIUM 500MA
    Bel Power Solutions
    DIN RAIL FLOAT CHARGER 500W 24V
    Bel Power Solutions
    DIN RAIL FLOAT CHARGER 250W 24V
    DIN RAIL FLOAT CHARGER 50W 24V