PHS230A10 SSAC SYM
  • Part Number: PHS230A10
  • Manufacturer Name: SSAC SYM
  • Description: Product Description: Solid State Relay, AC Phase Control, 230VAC/10A Max, Analog Output, Variable Resistance Input
  • Category: Solid State Relays
  • Status:
  • More about PHS230A10 SSAC SYM
    PHS230A10 SSAC SYM
    PHS230A10 is manufactured by SSAC SYM and is categorized in the Solid State Relays category. PHS230A10 is described as Product Description: Solid State Relay, AC Phase Control, 230VAC/10A Max, Analog Output, Variable Resistance Input . Perfect Parts is a supplier of Relays and other Electromechanicals.
    ---> Other parts by SSAC SYM
    ---> Solid State Relays from all manufacturers
    ---> Relays by sub category
  • More About  Solid State Relays
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    PLUG AUTO LOCKING BLACK W/LED
    View
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    SOCKET CIGARETTE INSERT-LOCK MTL
    View
    AUTO DIN SOCKET
    AUTO PLUG
    AUTO DIN SOCKET
    CIGARETTE PLUG PLASTIC
    CORD STR W/LED 10A FUSE SKT&CVR
    CORD STR W/LED 10A FUSE SKT&COVR
    CORD COIL CIG 5A FUSE W/DC PLUG
    CBL ASSY AUTO PLUG 12V BARE COIL
    CORD COIL W/LED 5A FUSE DC PLUG
    CORD STR CIG 5A FUSE W/DC PLUG