PHS230A6 SSAC SYM
  • Part Number: PHS230A6
  • Manufacturer Name: SSAC SYM
  • Description: Product Description: Solid State Relay, AC Phase Control, 230VAC/6A Max, Analog Output, Variable Resistance Input
  • Category: Solid State Relays
  • Status:
  • More about PHS230A6 SSAC SYM
    PHS230A6 SSAC SYM
    PHS230A6 is manufactured by SSAC SYM and is categorized in the Solid State Relays category. PHS230A6 is described as Product Description: Solid State Relay, AC Phase Control, 230VAC/6A Max, Analog Output, Variable Resistance Input . Perfect Parts is a supplier of Relays and other Electromechanicals.
    ---> Other parts by SSAC SYM
    ---> Solid State Relays from all manufacturers
    ---> Relays by sub category
  • More About  Solid State Relays
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Energizer
  • Description
    BATTERY PK 6.0V C SIZE ALKALINE
    View
  • Manufacturer Name
    Energizer
  • Description
    View
    Panasonic Electronic
    BATTERY PACK 2.4V 500MAH NIMH
    Panasonic Electronic
    BATT PK 6V C SIZE ALKALINE
    BATT PK 6V C SIZE ALKALINE
    BATT PK 6V C SIZE ALKALINE
    BATT PK 9.0V AA SIZE CARBON ZINC
    BATTERY PACK NIMH 2.4V 700MAH
    BATTERY PK 9.0V AA SIZE ALKALINE