SFSD-10-28-H-05.00-SR Samtec
  • Available: 10
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about SFSD-10-28-H-05.00-SR Samtec
    SFSD-10-28-H-05.00-SR Samtec
    SFSD-10-28-H-05.00-SR is manufactured by Samtec and is categorized in the Rectangular Cable Assemblies category. SFSD-10-28-H-05.00-SR is described as CABLE ASSY SOCKET 20POS 28AWG. Perfect Parts is a supplier of Cables and other Interconnects.
    ---> Other parts by Samtec
    ---> Rectangular Cable Assemblies from all manufacturers
    ---> Cables by sub category
  • More About  Rectangular Cable Assemblies
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    CIGARETTE PLUG PLASTIC
    View
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    CORD STR W/LED 10A FUSE SKT&CVR
    View
    CORD STR W/LED 10A FUSE SKT&COVR
    CORD COIL CIG 5A FUSE W/DC PLUG
    CBL ASSY AUTO PLUG 12V BARE COIL
    CORD COIL W/LED 5A FUSE DC PLUG
    CORD STR CIG 5A FUSE W/DC PLUG
    CBL ASSY AUTO PLUG 12V WIRE LDS
    CORD STR W/LED 5A FUSE DC PLUG
    CORD STR W/LED 3A FUSE RA PLUG
    AUTO PLUG 12VOLT WITH 20AMP FUSE
    AUTO 12V SOCKET W/MARINE