2061050PG1M11H18GN Setra Systems
  • Part Number: 2061050PG1M11H18GN
  • Manufacturer Name: Setra Systems
  • Description: Press Transducer, 50 PSI Gauge, 1/8 NPTM, 4-20 mA, Hirsch Conn, ± 0.13% FS, Mati
  • Category: Sensors
  • Status:
  • More about 2061050PG1M11H18GN Setra Systems
    2061050PG1M11H18GN is manufactured by Setra Systems and is categorized in the Sensors category. 2061050PG1M11H18GN is described as Press Transducer, 50 PSI Gauge, 1/8" NPTM, 4-20 mA, Hirsch Conn, ± 0.13% FS, Mati. Perfect Parts is a supplier of Sensors and other Semiconductors.
    ---> Other parts by Setra Systems
    ---> Sensors from all manufacturers
    ---> Sensors by sub category
  • More About  Sensors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Energizer
  • Description
    BATTERY PK 9.0V AA SIZE ALKALINE
    View
  • Manufacturer Name
    Energizer
  • Description
    View
    Panasonic Electronic
    BATT PK 12V AA SIZE ALKALINE
    Panasonic Electronic
    BATT PK 12V AA SIZE ALKALINE
    BATT PK 12V AA SIZE ALKALINE
    BATT PK 12V AA SIZE ALKALINE
    BATTERY PK 7.5V AA SIZE ALKALINE
    BATT PK 10.5V AASIZE ALKALINE
    BATTERY PK 4.5V C SIZE ALKALINE