2061100PC1M27T18GN Setra Systems
  • Part Number: 2061100PC1M27T18GN
  • Manufacturer Name: Setra Systems
  • Description: Press Transducer, 100 PSI Compound, 1/8 NPTM, 1-5 VDC, Terminal Strip, ± 0.13% FS, Ma
  • Category: Sensors
  • Status:
  • More about 2061100PC1M27T18GN Setra Systems
    2061100PC1M27T18GN is manufactured by Setra Systems and is categorized in the Sensors category. 2061100PC1M27T18GN is described as Press Transducer, 100 PSI Compound, 1/8" NPTM, 1-5 VDC, Terminal Strip, ± 0.13% FS, Ma. Perfect Parts is a supplier of Sensors and other Semiconductors.
    ---> Other parts by Setra Systems
    ---> Sensors from all manufacturers
    ---> Sensors by sub category
  • More About  Sensors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Tdk
  • Description
    AUDIO PIEZO TRANSDUCER 30V TH
    View
  • Manufacturer Name
    Mallory Sonalert
  • Description
    REPLACEMENT NEMA GASKET FOR ZA &
    View
    Mallory Sonalert
    WASHER COMPRESSION SNP SERIES
    Knowles
    WAX PROTECTION
    Knowles
    EMC
    ACCESSORY; METAL "L" BRACKET; FO
    REPLACEMENT PLASTIC NUT SC & SCE
    Te Connectivity | Amp Connectors
    CONN RECEPT HOUSING CPC 6POS BLK