2061100PC2M27H18CN Setra Systems
  • Part Number: 2061100PC2M27H18CN
  • Manufacturer Name: Setra Systems
  • Description: Press Transducer, 100 PSI Compound, 1/4 NPTM, 1-5 VDC, Hirsch Conn, ± 0.13% FS,
  • Category: Sensors
  • Status:
  • More about 2061100PC2M27H18CN Setra Systems
    2061100PC2M27H18CN is manufactured by Setra Systems and is categorized in the Sensors category. 2061100PC2M27H18CN is described as Press Transducer, 100 PSI Compound, 1/4" NPTM, 1-5 VDC, Hirsch Conn, ± 0.13% FS,. Perfect Parts is a supplier of Sensors and other Semiconductors.
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    1/4 TURN FASTENER (GREY) 100 PCS
    View
  • Manufacturer Name
    Wakefield-vette
  • Description
    PCB HOLDER KIT 10PCS
    View
    Schroff
    RR HORIZ RL 84HP HVY DRCT MNT
    Vector
    NUT SQUARE T-STRUT 4-40 25/PKG
    PCB METAL BRACKET
    Wakefield-vette
    EMC GASKET O-RING (1070036-B0)
    RAIL 84HP CENTER 9MM 2XMOUNT
    SCREW BL ISO7049-ST3 5X9 5-C-Z
    Vector
    PANEL FRONT 6U FOR CARD RACK
    HORIZONTAL RAIL W 10MM EXTENS