2061100PG1M22H18GN Setra Systems
  • Part Number: 2061100PG1M22H18GN
  • Manufacturer Name: Setra Systems
  • Description: Press Transducer, 100 PSI Gauge, 1/8 NPTM, 0.1-5.1 VDC, Hirsch Conn, ± 0.13% FS
  • Category: Sensors
  • Status:
  • More about 2061100PG1M22H18GN Setra Systems
    2061100PG1M22H18GN is manufactured by Setra Systems and is categorized in the Sensors category. 2061100PG1M22H18GN is described as Press Transducer, 100 PSI Gauge, 1/8" NPTM, 0.1-5.1 VDC, Hirsch Conn, ± 0.13% FS. Perfect Parts is a supplier of Sensors and other Semiconductors.
    ---> Other parts by Setra Systems
    ---> Sensors from all manufacturers
    ---> Sensors by sub category
  • More About  Sensors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Keystone Electronics
  • Description
    FERRULE RND HANDLE .156"THR ALUM
    View
  • Manufacturer Name
    Phoenix Contact
  • Description
    DIN RAIL ADAPTER
    View
    Schroff
    POZ SCREW M2.5X12.3 100 PCS
    Schroff
    SLEEVE 5.9 X 3.3 100 PCS
    Hammond
    ALUMINUM DIN CLIP 3.94"
    Hammond
    ALUMINUM DIN CLIP 1.65"