2061100PGJ711T18GN Setra Systems
  • Part Number: 2061100PGJ711T18GN
  • Manufacturer Name: Setra Systems
  • Description: Press Transducer, 100 PSI Gauge, 7/16 SAE, 4-20 mA, Terminal Strip, ± 0.13% FS, Matin
  • Category: Sensors
  • Status:
  • More about 2061100PGJ711T18GN Setra Systems
    2061100PGJ711T18GN is manufactured by Setra Systems and is categorized in the Sensors category. 2061100PGJ711T18GN is described as Press Transducer, 100 PSI Gauge, 7/16" SAE, 4-20 mA, Terminal Strip, ± 0.13% FS, Matin. Perfect Parts is a supplier of Sensors and other Semiconductors.
  • Manufacturer Name
    Harwin
  • Description
    HOLDER BATT COIN 12.5X2.5MM SMD
    View
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    SPRING CONTACT HEAVY DUTY AA
    View
    Memory Protection Devices
    BATTERY CONTACT AA SIZE
    BATTERY CLIP
    Keystone Electronics
    BATT SNAP ON A/AA CONTACTS
    Keystone Electronics
    BATTERY CONT NEG SIDE AA/N PCB
    CLIP BATT AAAA/AAA/N STEEL
    POSITIVE ENCLOSURE CONTACT- 20MM
    CONTACT BATT W/TABS AAA/AAAA/N
    CONTACT BATT W/TABS POSITVE A/AA
    POS BATTERY CONTACT COIN CELL
    COMPACT NEGATIVE CONTACT - 12MM