2061200PC1M27T18CN Setra Systems
  • Part Number: 2061200PC1M27T18CN
  • Manufacturer Name: Setra Systems
  • Description: Press Transducer, 200 PSI Compound, 1/8 NPTM, 1-5 VDC, Terminal Strip, ± 0.13% FS, Ca
  • Category: Sensors
  • Status:
  • More about 2061200PC1M27T18CN Setra Systems
    2061200PC1M27T18CN is manufactured by Setra Systems and is categorized in the Sensors category. 2061200PC1M27T18CN is described as Press Transducer, 200 PSI Compound, 1/8" NPTM, 1-5 VDC, Terminal Strip, ± 0.13% FS, Ca. Perfect Parts is a supplier of Sensors and other Semiconductors.
    ---> Other parts by Setra Systems
    ---> Sensors from all manufacturers
    ---> Sensors by sub category
  • More About  Sensors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Wakefield-vette
  • Description
    MICRO-SWITCH INCL CABLE A CONN
    View
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    3U 175MM SIDE PLATE
    View
    Vector
    PANEL FILLER 3UX4HP ASSEMBLY
    Wakefield-vette
    EMC GASKET VERTICAL 6U VERSION 2
    EMC GASKET VERTICAL 3U VERSION 2
    THREADED INSERT M2 5MM 84HP
    Schroff
    ATCA AMC CARRIER KIT MTCA MODULE
    Vector
    T-STRUT 16.85"X1" W/HOLES ALUMNM
    T STRUT 30" X 1" FOR CARD RACK