2061200PC1M27T18GN Setra Systems
  • Part Number: 2061200PC1M27T18GN
  • Manufacturer Name: Setra Systems
  • Description: Press Transducer, 200 PSI Compound, 1/8 NPTM, 1-5 VDC, Terminal Strip, ± 0.13% FS, Ma
  • Category: Sensors
  • Status:
  • More about 2061200PC1M27T18GN Setra Systems
    2061200PC1M27T18GN is manufactured by Setra Systems and is categorized in the Sensors category. 2061200PC1M27T18GN is described as Press Transducer, 200 PSI Compound, 1/8" NPTM, 1-5 VDC, Terminal Strip, ± 0.13% FS, Ma. Perfect Parts is a supplier of Sensors and other Semiconductors.
    ---> Other parts by Setra Systems
    ---> Sensors from all manufacturers
    ---> Sensors by sub category
  • More About  Sensors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Energizer
  • Description
    BATTERY ALKALINE 1.5V N
    View
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 12.5MM
    View
    Energizer
    BATTERY ALKALINE 1.5V AAAA
    BATTERY ALKALINE 12V A23
    Panasonic Electronic
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 16MM
    BATTERY ALKA 1.5V BUTTON 11.6MM
    BATTERY ALKALINE 1.5V AA 2=2
    BATTERY ALKALINE 1.5V AAA 2=2
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 20MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 20MM
    BATTERY ALKALINE 1.5V AA
    BATTERY ALKALINE 1.5V AAA