2061200PC2M27H18CN Setra Systems
  • Part Number: 2061200PC2M27H18CN
  • Manufacturer Name: Setra Systems
  • Description: Press Transducer, 200 PSI Compound, 1/4 NPTM, 1-5 VDC, Hirsch Conn, ± 0.13% FS,
  • Category: Sensors
  • Status:
  • More about 2061200PC2M27H18CN Setra Systems
    2061200PC2M27H18CN is manufactured by Setra Systems and is categorized in the Sensors category. 2061200PC2M27H18CN is described as Press Transducer, 200 PSI Compound, 1/4" NPTM, 1-5 VDC, Hirsch Conn, ± 0.13% FS,. Perfect Parts is a supplier of Sensors and other Semiconductors.
  • Manufacturer Name
    Bud Industries
  • Description
    PANEL METAL 14.25X10.43X.06" NBX
    View
  • Manufacturer Name
    Phoenix Contact
  • Description
    HOUSING LOWER DIN RAIL
    View
    Bud Industries
    PANEL ALUM 10.02X6.87X0.06"
    Cinch Connectivity
    MODICE ME ENCL STD NO BREATHER
    Phoenix Contact
    16POS ELECTRONIC HOUSING KIT
    PANEL PLASTIC 10.51X6.69X.13"
    Bopla Enclosures
    BATTERY COMPARTMENT 1(9V)OR2(AA)
    Schroff
    FRONT PANEL KIT 3U 4HP VME
    CHASS BOT PLATE ALUM 8 X 10 NAT
    BASE ELEMENT W/ SNAP FOOT 35MM
    BASE ELEMENT W/SNAP FOOT 35MM
    BASE ELEMENT W/O SNAP FOOT 35MM