2061200PG1M22H18GN Setra Systems
  • Part Number: 2061200PG1M22H18GN
  • Manufacturer Name: Setra Systems
  • Description: Press Transducer, 200 PSI Gauge, 1/8 NPTM, 0.1-5.1 VDC, Hirsch Conn, ± 0.13% FS
  • Category: Sensors
  • Status:
  • More about 2061200PG1M22H18GN Setra Systems
    2061200PG1M22H18GN is manufactured by Setra Systems and is categorized in the Sensors category. 2061200PG1M22H18GN is described as Press Transducer, 200 PSI Gauge, 1/8" NPTM, 0.1-5.1 VDC, Hirsch Conn, ± 0.13% FS. Perfect Parts is a supplier of Sensors and other Semiconductors.
  • Manufacturer Name
    Cinch Connectivity
  • Description
    MODICE VENT SMALL ENCL 2 HS
    View
  • Manufacturer Name
    Phoenix Contact
  • Description
    UPPER PART HOUSING BC 161.6MM
    View
    Bud Industries
    PANEL INTERNAL 10.4" X 14.3"
    Keystone Electronics
    PANEL PHENOLIC 5 1/4X6 3/4" BLK
    Bud Industries
    PANEL PLASTIC 6.3X9.9" FOR NB
    Phoenix Contact
    HOUSING UPPER PART PRINT CIR
    ELECTRONIC HOUSING BASE
    PANEL PLASTIC 4.9X4.9" FOR NB
    SIDE ELEMENT 5 MM WIDE