2061250PC1M27H18GN Setra Systems
  • Part Number: 2061250PC1M27H18GN
  • Manufacturer Name: Setra Systems
  • Description: Press Transducer, 250 PSI Compound, 1/8 NPTM, 1-5 VDC, Hirsch Conn, ± 0.13% FS,
  • Category: Sensors
  • Status:
  • More about 2061250PC1M27H18GN Setra Systems
    2061250PC1M27H18GN is manufactured by Setra Systems and is categorized in the Sensors category. 2061250PC1M27H18GN is described as Press Transducer, 250 PSI Compound, 1/8" NPTM, 1-5 VDC, Hirsch Conn, ± 0.13% FS,. Perfect Parts is a supplier of Sensors and other Semiconductors.
    ---> Other parts by Setra Systems
    ---> Sensors from all manufacturers
    ---> Sensors by sub category
  • More About  Sensors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Knowles
  • Description
    ACOUSTIC DAMPER GREY 330 OHMS
    View
  • Manufacturer Name
    Knowles
  • Description
    ACOUSTIC DAMPER RED 2200OHMS
    View
    EMC
    Te Connectivity | Amp Connectors
    CONN PLUG HOUSING CPC 6POS BLACK