2061250PCJ711T18CN Setra Systems
  • Part Number: 2061250PCJ711T18CN
  • Manufacturer Name: Setra Systems
  • Description: Press Transducer, 250 PSI Compound, 7/16 SAE, 4-20 mA, Terminal Strip, ± 0.13% FS, Ca
  • Category: Sensors
  • Status:
  • More about 2061250PCJ711T18CN Setra Systems
    2061250PCJ711T18CN is manufactured by Setra Systems and is categorized in the Sensors category. 2061250PCJ711T18CN is described as Press Transducer, 250 PSI Compound, 7/16"SAE, 4-20 mA, Terminal Strip, ± 0.13% FS, Ca. Perfect Parts is a supplier of Sensors and other Semiconductors.
  • Manufacturer Name
    Ftdi
  • Description
    MOD USB AUDIO FLASH DRIVE I/F
    View
  • Manufacturer Name
    Knowles
  • Description
    ACOUSTIC DAMPER 680 OHMS
    View
    Knowles
    ACOUSTIC DAMPER BROWN 1000OHMS
    ACOUSTIC DAMPER GREY 330 OHMS
    ACOUSTIC DAMPER RED 2200OHMS
    EMC
    Te Connectivity | Amp Connectors
    CONN PLUG HOUSING CPC 6POS BLACK