2061250PCJ722T18GN Setra Systems
  • Part Number: 2061250PCJ722T18GN
  • Manufacturer Name: Setra Systems
  • Description: Press Transducer, 250 PSI Compound, 7/16 SAE, 0.1-5.1 VDC, Terminal Strip, ± 0.13% F
  • Category: Sensors
  • Status:
  • More about 2061250PCJ722T18GN Setra Systems
    2061250PCJ722T18GN is manufactured by Setra Systems and is categorized in the Sensors category. 2061250PCJ722T18GN is described as Press Transducer, 250 PSI Compound, 7/16"SAE, 0.1-5.1 VDC, Terminal Strip, ± 0.13% F. Perfect Parts is a supplier of Sensors and other Semiconductors.
  • Manufacturer Name
    Cui
  • Description
    BUZZ ELEM PIEZO FEDBK 2.9KHZ 30V
    View
  • Manufacturer Name
    Pui Audio
  • Description
    PIEZO CERAMIC BENDER 30V 1000OHM
    View
    Pui Audio
    BUZZER ELEMENT PIEZO 1.3KHZ 41MM
    BUZZER ELEMENT PIEZO 2.6KHZ 35MM
    PIEZO CERAMIC BENDER 20MM 4.0KHZ
    BUZZER ELEMENT PIEZO 4.1KHZ 100M
    BUZZER ELEMENT PIEZO 6KHZ 15MM
    BUZZER ELEMENT PIEZO 2.6KHZ 27MM
    Murata
    BUZZER ELEMENT STD 6.3KHZ
    BUZZER ELEMENT PIEZO 4.6KHZ 27MM
    BUZZER ELEMENT PIEZO 2.2KHZ 20MM