2061500PG1M27T18CN Setra Systems
  • Part Number: 2061500PG1M27T18CN
  • Manufacturer Name: Setra Systems
  • Description: Press Transducer, 500 PSI Gauge, 1/8 NPTM, 1-5 VDC, Terminal Strip, ± 0.13% FS, Cal C
  • Category: Sensors
  • Status:
  • More about 2061500PG1M27T18CN Setra Systems
    2061500PG1M27T18CN is manufactured by Setra Systems and is categorized in the Sensors category. 2061500PG1M27T18CN is described as Press Transducer, 500 PSI Gauge, 1/8" NPTM, 1-5 VDC, Terminal Strip, ± 0.13% FS, Cal C. Perfect Parts is a supplier of Sensors and other Semiconductors.
  • Manufacturer Name
    Essentra Components
  • Description
    CARD GUIDE SNAP-IN NAT 3.5"