ASL12R5WBJ711B3A01 Setra Systems
  • Part Number: ASL12R5WBJ711B3A01
  • Manufacturer Name: Setra Systems
  • Description: Diff Press Transducer±2.5 WC, 7/16 SAE, 4-20mA, 6-Pin Bayonet, High Overpress
  • Category: Sensors
  • Status:
  • More about ASL12R5WBJ711B3A01 Setra Systems
    ASL12R5WBJ711B3A01 is manufactured by Setra Systems and is categorized in the Sensors category. ASL12R5WBJ711B3A01 is described as Diff Press Transducer±2.5" WC, 7/16 SAE, 4-20mA, 6-Pin Bayonet, High Overpress. Perfect Parts is a supplier of Sensors and other Semiconductors.
    ---> Other parts by Setra Systems
    ---> Sensors from all manufacturers
    ---> Sensors by sub category
  • More About  Sensors
  • Manufacturer Name
    Bud Industries
  • Description
    CHASS BOT PLATE ALUM 8 X 10 NAT
    View
  • Manufacturer Name
    Phoenix Contact
  • Description
    BASE ELEMENT W/ SNAP FOOT 35MM
    View
    Phoenix Contact
    BASE ELEMENT W/SNAP FOOT 35MM
    BASE ELEMENT W/O SNAP FOOT 35MM
    ELECTRONIC BOARD BASE
    ELECTRONIC BOARD BASE
    UNIVERS MOD SIDE ELEMENT 11.25MM
    Bud Industries
    COVER ABS FOR PB-1558/1558-TF
    COVER ABS FOR PB-1564
    Schroff
    FRNT PNL KIT 3U 4HP CPCI-VME64X