ASM1100PA11J7B3A01 Setra Systems
  • Part Number: ASM1100PA11J7B3A01
  • Manufacturer Name: Setra Systems
  • Description: Press Transducer, 100 PSI Absolute, 4-20mA, 7/16 SAE, 6-Pin Bayonet, High Overpressur
  • Category: Sensors
  • Status:
  • More about ASM1100PA11J7B3A01 Setra Systems
    ASM1100PA11J7B3A01 is manufactured by Setra Systems and is categorized in the Sensors category. ASM1100PA11J7B3A01 is described as Press Transducer, 100 PSI Absolute, 4-20mA, 7/16 SAE, 6-Pin Bayonet, High Overpressur. Perfect Parts is a supplier of Sensors and other Semiconductors.
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATTERY LITH 3V 7MAH COIN 12.5MM
    View
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    View
    BATTERY NIMH 1.2V 1.9AH AA
    BATT LITH 3V 45MAH COIN 20.0MM
    Seiko Inst
    BATT LITH 3V 6.5MAH COIN 9.5MM
    BATTERY NIMH 1.2V 700MAH AAA
    BATTERY NIMH 1.2V 700MAH AAA
    BATT LITH 3V 45MAH COIN 20.0MM
    BATT LITH 3V 45MAH COIN 20.0MM
    BATT LITH 3V 45MAH COIN 20.0MM
    Seiko Inst
    BATTERY LITH 3V 11MAH COIN 9.5MM
    BATT LITH 3V 17MAH COIN 12.5MM