ASM1200PA2C2FB3A01 Setra Systems
  • Part Number: ASM1200PA2C2FB3A01
  • Manufacturer Name: Setra Systems
  • Description: Press Transducer, 200 PSI Absolute, 0-10VDC, 1/4 NPT Fmale, 6-Pin Bayonet, High Over
  • Category: Sensors
  • Status:
  • More about ASM1200PA2C2FB3A01 Setra Systems
    ASM1200PA2C2FB3A01 is manufactured by Setra Systems and is categorized in the Sensors category. ASM1200PA2C2FB3A01 is described as Press Transducer, 200 PSI Absolute, 0-10VDC, 1/4" NPT Fmale, 6-Pin Bayonet, High Over. Perfect Parts is a supplier of Sensors and other Semiconductors.
    ---> Other parts by Setra Systems
    ---> Sensors from all manufacturers
    ---> Sensors by sub category
  • More About  Sensors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Phoenix Contact
  • Description
    SIDE ELEMENT 5 MM WIDE
    View
  • Manufacturer Name
    Phoenix Contact
  • Description
    ELECTRONIC HOUSING COVER
    View
    SIDE ELEMENT
    Hammond
    PANEL REPLACMNT 1593K/J/P/Q/T/X
    Bud Industries
    COVER ABS FOR PB-1577
    Bud Industries
    PANEL METAL 14.25X10.43X.06" NBX
    HOUSING LOWER DIN RAIL
    PANEL ALUM 10.02X6.87X0.06"
    Cinch Connectivity
    MODICE ME ENCL STD NO BREATHER
    16POS ELECTRONIC HOUSING KIT
    PANEL PLASTIC 10.51X6.69X.13"
    Bopla Enclosures
    BATTERY COMPARTMENT 1(9V)OR2(AA)