ASM1200PG2BJ7B3A00 Setra Systems
  • Part Number: ASM1200PG2BJ7B3A00
  • Manufacturer Name: Setra Systems
  • Description: Press Transducer, 200 PSI Gauge, 0-5VDC, 7/16 SAE, 6-Pin Bayonet, Stndrd Overpressure
  • Category: Sensors
  • Status:
  • More about ASM1200PG2BJ7B3A00 Setra Systems
    ASM1200PG2BJ7B3A00 is manufactured by Setra Systems and is categorized in the Sensors category. ASM1200PG2BJ7B3A00 is described as Press Transducer, 200 PSI Gauge, 0-5VDC, 7/16 SAE, 6-Pin Bayonet, Stndrd Overpressure. Perfect Parts is a supplier of Sensors and other Semiconductors.
  • Manufacturer Name
    Bud Industries
  • Description
    COVER ABS FOR PB-1577
    View
  • Manufacturer Name
    Bud Industries
  • Description
    PANEL METAL 14.25X10.43X.06" NBX
    View
    Phoenix Contact
    HOUSING LOWER DIN RAIL
    PANEL ALUM 10.02X6.87X0.06"
    Cinch Connectivity
    MODICE ME ENCL STD NO BREATHER
    Phoenix Contact
    16POS ELECTRONIC HOUSING KIT
    PANEL PLASTIC 10.51X6.69X.13"
    Bopla Enclosures
    BATTERY COMPARTMENT 1(9V)OR2(AA)
    Schroff
    FRONT PANEL KIT 3U 4HP VME
    CHASS BOT PLATE ALUM 8 X 10 NAT
    BASE ELEMENT W/ SNAP FOOT 35MM
    BASE ELEMENT W/SNAP FOOT 35MM