ASM1200PG2BJ7B3A01 Setra Systems
  • Part Number: ASM1200PG2BJ7B3A01
  • Manufacturer Name: Setra Systems
  • Description: Press Transducer, 200 PSI Gauge, 0-5VDC, 7/16 SAE, 6-Pin Bayonet, High Overpressure
  • Category: Sensors
  • Status:
  • More about ASM1200PG2BJ7B3A01 Setra Systems
    ASM1200PG2BJ7B3A01 is manufactured by Setra Systems and is categorized in the Sensors category. ASM1200PG2BJ7B3A01 is described as Press Transducer, 200 PSI Gauge, 0-5VDC, 7/16 SAE, 6-Pin Bayonet, High Overpressure. Perfect Parts is a supplier of Sensors and other Semiconductors.
  • Manufacturer Name
    Cinch Connectivity
  • Description
    MODICE ME ENCL STD NO BREATHER
    View
  • Manufacturer Name
    Phoenix Contact
  • Description
    16POS ELECTRONIC HOUSING KIT
    View
    Bud Industries
    PANEL PLASTIC 10.51X6.69X.13"
    Bopla Enclosures
    BATTERY COMPARTMENT 1(9V)OR2(AA)
    Schroff
    FRONT PANEL KIT 3U 4HP VME
    Bud Industries
    CHASS BOT PLATE ALUM 8 X 10 NAT
    Phoenix Contact
    BASE ELEMENT W/ SNAP FOOT 35MM
    BASE ELEMENT W/SNAP FOOT 35MM
    BASE ELEMENT W/O SNAP FOOT 35MM
    ELECTRONIC BOARD BASE
    ELECTRONIC BOARD BASE
    UNIVERS MOD SIDE ELEMENT 11.25MM