ASM1300PC2BJ7B3A01 Setra Systems
  • Part Number: ASM1300PC2BJ7B3A01
  • Manufacturer Name: Setra Systems
  • Description: Press Transducer, 300 PSI Cmpnd, 0-5VDC, 7/16 SAE, 6-Pin Bayonet, High Overpressure
  • Category: Sensors
  • Status:
  • More about ASM1300PC2BJ7B3A01 Setra Systems
    ASM1300PC2BJ7B3A01 is manufactured by Setra Systems and is categorized in the Sensors category. ASM1300PC2BJ7B3A01 is described as Press Transducer, 300 PSI Cmpnd, 0-5VDC, 7/16 SAE, 6-Pin Bayonet, High Overpressure. Perfect Parts is a supplier of Sensors and other Semiconductors.
  • Manufacturer Name
    Phoenix Contact
  • Description
    ELECTRONIC BOARD BASE
    View
  • Manufacturer Name
    Phoenix Contact
  • Description
    UNIVERS MOD SIDE ELEMENT 11.25MM
    View
    Bud Industries
    BRACKET POLE MNT FOR NEMA BOXES
    Schroff
    HRDWR SLV BRASS PLATED 100 PCS
    DIN RAIL ADAPTER
    Schroff
    POZ SCREW M2.5X11 100 PCS
    Bud Industries
    TEM-STAT TEMPERATURE CONTROL
    ENCLOSURE TIP UP FEET RAL7016
    CONNECTOR H 15 F