ASM1500PA2C1MB3A00 Setra Systems
  • Part Number: ASM1500PA2C1MB3A00
  • Manufacturer Name: Setra Systems
  • Description: Press Transducer, 500 PSI Absolute, 0-10VDC, 1/8 NPT Male, 6-Pin Bayonet, Stndrd Ove
  • Category: Sensors
  • Status:
  • More about ASM1500PA2C1MB3A00 Setra Systems
    ASM1500PA2C1MB3A00 is manufactured by Setra Systems and is categorized in the Sensors category. ASM1500PA2C1MB3A00 is described as Press Transducer, 500 PSI Absolute, 0-10VDC, 1/8" NPT Male, 6-Pin Bayonet, Stndrd Ove. Perfect Parts is a supplier of Sensors and other Semiconductors.
    ---> Other parts by Setra Systems
    ---> Sensors from all manufacturers
    ---> Sensors by sub category
  • More About  Sensors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    CARD RACK FRAME KIT VME 3UX160MM
    View
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    CARD RACK KIT CPCI 24 CUSTOM
    View
    CARD RACK COMPACT PCI 3UX8.5X20
    MODULE CARD MOUNT 4" WIDTH
    MODULE CARD MOUNT 2" WIDTH