ASM1500PC2B1FB3A01 Setra Systems
  • Part Number: ASM1500PC2B1FB3A01
  • Manufacturer Name: Setra Systems
  • Description: Press Transducer, 500 PSI Cmpnd, 0-5VDC, 1/8 NPT Fmale, 6-Pin Bayonet, High Overpres
  • Category: Sensors
  • Status:
  • More about ASM1500PC2B1FB3A01 Setra Systems
    ASM1500PC2B1FB3A01 is manufactured by Setra Systems and is categorized in the Sensors category. ASM1500PC2B1FB3A01 is described as Press Transducer, 500 PSI Cmpnd, 0-5VDC, 1/8" NPT Fmale, 6-Pin Bayonet, High Overpres. Perfect Parts is a supplier of Sensors and other Semiconductors.
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATTERY LITH 3V 11MAH COIN 9.5MM
    View
  • Manufacturer Name
    Seiko Inst
  • Description
    BATT LITH 3V 3.4MAH COIN 6.8MM
    View
    Seiko Inst
    BATT LITH 3V 5.5MAH COIN 6.8MM
    Panasonic Electronic
    BATT LITH 3V 3.4MAH COIN 6.8MM
    BATTERY LITH 3V 5MAH COIN 6.8MM
    BATTERY LITH 3V 1MAH COIN 4.8MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 16MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 20MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 23MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 23MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 20MM