ASM1500PC2CJ7B3A00 Setra Systems
  • Part Number: ASM1500PC2CJ7B3A00
  • Manufacturer Name: Setra Systems
  • Description: Press Transducer, 500 PSI Cmpnd, 0-10VDC, 7/16 SAE, 6-Pin Bayonet, Stndrd Overpressur
  • Category: Sensors
  • Status:
  • More about ASM1500PC2CJ7B3A00 Setra Systems
    ASM1500PC2CJ7B3A00 is manufactured by Setra Systems and is categorized in the Sensors category. ASM1500PC2CJ7B3A00 is described as Press Transducer, 500 PSI Cmpnd, 0-10VDC, 7/16 SAE, 6-Pin Bayonet, Stndrd Overpressur. Perfect Parts is a supplier of Sensors and other Semiconductors.
  • Manufacturer Name
    Patco Electronics
  • Description
    BATTERY CHARGER 12 VOLT 0.8 AMP
    View
  • Manufacturer Name
    Ixys
  • Description
    SOLAR PAD BLACK
    View
    Bel Power Solutions
    DIN RAIL FLOAT CHARGER 125W 24V
    Carling Tech
    CONTURA V-CHARGER USB 2.0
    Molex
    IN-VEHICLE SINGLE PORT USB SMART
    Sparkfun Electronics
    BATT CHARGER LITHIUM 5V 1A
    Phihong Usa
    ADAPTER AUTOMOBILE 5W 5V
    Volgen America - Kaga Elect
    BATTERY CHARGER 6VDC 1.2A
    Molex
    USB BATTERY CHARGER W/ BACKLIGHT
    Memory Protection Devices
    PLUG 12V AUTO USB OUTLET
    Dfrobot
    BATTERY CHRGR LITHIUM 3.7V 0.50A
    Bel Power Solutions
    DIN RAIL FLOAT CHARGER 250W 48V