ASM1500PG2B2FB3A00 Setra Systems
  • Part Number: ASM1500PG2B2FB3A00
  • Manufacturer Name: Setra Systems
  • Description: Press Transducer, 500 PSI Gauge, 0-5VDC, 1/4 NPT Fmale, 6-Pin Bayonet, Stndrd Overpr
  • Category: Sensors
  • Status:
  • More about ASM1500PG2B2FB3A00 Setra Systems
    ASM1500PG2B2FB3A00 is manufactured by Setra Systems and is categorized in the Sensors category. ASM1500PG2B2FB3A00 is described as Press Transducer, 500 PSI Gauge, 0-5VDC, 1/4" NPT Fmale, 6-Pin Bayonet, Stndrd Overpr. Perfect Parts is a supplier of Sensors and other Semiconductors.
  • Manufacturer Name
    Serpac
  • Description
    GASKET FOR BOX 131 132 133
    View
  • Manufacturer Name
    Serpac
  • Description
    STANDOFF W/POST
    View
    Schroff
    FRONT PANEL CODING PEGS 100 PCS
    Hammond
    SCREWS BLACK M3.5X12MM 100PK
    C &k Components
    SWITCHLOCK SP 4A 2POS BLACK
    GASKET 5.63 X 3.25 INCH
    Schroff
    SUBRACK DIN RAIL ADAPT 84HP
    GASKET 6.876 X 4.876"