ASM1750PA112FB3A01 Setra Systems
  • Part Number: ASM1750PA112FB3A01
  • Manufacturer Name: Setra Systems
  • Description: Press Transducer, 750 PSI Absolute, 4-20mA, 1/4 NPT Fmale, 6-Pin Bayonet, High Overp
  • Category: Sensors
  • Status:
  • More about ASM1750PA112FB3A01 Setra Systems
    ASM1750PA112FB3A01 is manufactured by Setra Systems and is categorized in the Sensors category. ASM1750PA112FB3A01 is described as Press Transducer, 750 PSI Absolute, 4-20mA, 1/4" NPT Fmale, 6-Pin Bayonet, High Overp. Perfect Parts is a supplier of Sensors and other Semiconductors.
    ---> Other parts by Setra Systems
    ---> Sensors from all manufacturers
    ---> Sensors by sub category
  • More About  Sensors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATTERY LEAD ACID 6V 12AH
    View
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATTERY LEAD ACID 6V 12AH
    View
    BATTERY LEAD ACID 12V 20W
    BATTERY LEAD ACID 12V 1.3AH
    BATTERY LEAD ACID 6V 3.4AH
    Enersys
    BATTERY LEAD ACID 2V 5AH
    BATTERY LEAD ACID 6V 7.2AH
    Enersys
    BATTERY LEAD ACID 2V 2.5AH
    BATTERY LEAD ACID 6V 4.5AH
    BATTERY LEAD ACID 6V 1.3AH
    Sparkfun Electronics
    BATTERY LITHIUM 3.7V 1AH
    BATT LITH 3V 100MAH COIN 30.0MM