ASM1750PC111MB3A01 Setra Systems
  • Part Number: ASM1750PC111MB3A01
  • Manufacturer Name: Setra Systems
  • Description: Press Transducer, 750 PSI Cmpnd, 4-20mA, 1/8 NPT Male, 6-Pin Bayonet, High Overpress
  • Category: Sensors
  • Status:
  • More about ASM1750PC111MB3A01 Setra Systems
    ASM1750PC111MB3A01 is manufactured by Setra Systems and is categorized in the Sensors category. ASM1750PC111MB3A01 is described as Press Transducer, 750 PSI Cmpnd, 4-20mA, 1/8" NPT Male, 6-Pin Bayonet, High Overpress. Perfect Parts is a supplier of Sensors and other Semiconductors.
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    PLUG AUTO PWR BLACK W/O LED IND
    View
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    SOCKET CIGARETTE INLINE PLASTIC
    View
    Energizer
    BATTERY PK 10.5V AA SIZ ALKALINE
    Panasonic Electronic
    BATT PK 4.5V D SIZE ALKALINE
    Panasonic Electronic
    BATT PK 13.5V AASIZE ALKALINE
    BATTERY PACK NIMH 2.4V 700MAH
    Energizer
    BATTERY PK 6.0V C SIZE ALKALINE
    BATTERY PACK 2.4V 500MAH NIMH
    BATT PK 6V C SIZE ALKALINE