ASM1750PC112FB3A00 Setra Systems
  • Part Number: ASM1750PC112FB3A00
  • Manufacturer Name: Setra Systems
  • Description: Press Transducer, 750 PSI Cmpnd, 4-20mA, 1/4 NPT Fmale, 6-Pin Bayonet, Stndrd Overpr
  • Category: Sensors
  • Status:
  • More about ASM1750PC112FB3A00 Setra Systems
    ASM1750PC112FB3A00 is manufactured by Setra Systems and is categorized in the Sensors category. ASM1750PC112FB3A00 is described as Press Transducer, 750 PSI Cmpnd, 4-20mA, 1/4" NPT Fmale, 6-Pin Bayonet, Stndrd Overpr. Perfect Parts is a supplier of Sensors and other Semiconductors.
  • Manufacturer Name
    Calmark - Birtcher
  • Description
    PCB RETAINER, ANNODIZED, 4.8"
    View
  • Manufacturer Name
    Calmark - Birtcher
  • Description
    PCB RETAINER, TAPPED, 2.8"
    View
    Schroff
    POWER SUPPLY CODING KEY
    Schroff
    LED 3.2 GREEN
    HANDLE 8HP VME PLASTIC GREY
    HANDLE 4HP VME PLASTIC GREY
    Essentra Components
    INSERTER/EXTRACTOR .175X.062"
    Essentra Components
    CARD EJECTOR WHITE 1/16"
    PCB HANDLE A
    Bivar
    CARD EJECTOR PCB 1.5" .063" WHT
    Bivar
    CARD EJECTOR PCB 1.12" .063" WHT
    CARD EJECTOR PCB 1.1" .063" WHT