ASM1750PC2CJ7B3A01 Setra Systems
  • Part Number: ASM1750PC2CJ7B3A01
  • Manufacturer Name: Setra Systems
  • Description: Press Transducer, 750 PSI Cmpnd, 0-10VDC, 7/16 SAE, 6-Pin Bayonet, High Overpressure
  • Category: Sensors
  • Status:
  • More about ASM1750PC2CJ7B3A01 Setra Systems
    ASM1750PC2CJ7B3A01 is manufactured by Setra Systems and is categorized in the Sensors category. ASM1750PC2CJ7B3A01 is described as Press Transducer, 750 PSI Cmpnd, 0-10VDC, 7/16 SAE, 6-Pin Bayonet, High Overpressure. Perfect Parts is a supplier of Sensors and other Semiconductors.
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    TEST SOCKET 2MM SHORT
    View
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    PMC MEZZANINE BOARD SPACER
    View
    Vector
    T-STRUT 20.85"X1" FOR CARD RACK
    TEST SOCKET 2MM DOUBLE SHORT
    THREADED INSERT M2.5 84HP
    PMC MEZZANINE COVER
    Essentra Components
    CARD GUIDE VERTICAL MOUNT 6.30"
    Vector
    CARD GUIDE CPCI
    CARD GUIDE 340MM HVY DUTY ALUM
    GUIDE RAIL 280MM HEAVY
    CARD GUIDE 160MM HVY DUTY ALUM