ASM1750PG11J7B3A01 Setra Systems
  • Part Number: ASM1750PG11J7B3A01
  • Manufacturer Name: Setra Systems
  • Description: Press Transducer, 750 PSI Gauge, 4-20mA, 7/16 SAE, 6-Pin Bayonet, High Overpressure
  • Category: Sensors
  • Status:
  • More about ASM1750PG11J7B3A01 Setra Systems
    ASM1750PG11J7B3A01 is manufactured by Setra Systems and is categorized in the Sensors category. ASM1750PG11J7B3A01 is described as Press Transducer, 750 PSI Gauge, 4-20mA, 7/16 SAE, 6-Pin Bayonet, High Overpressure. Perfect Parts is a supplier of Sensors and other Semiconductors.
  • Manufacturer Name
    Essentra Components
  • Description
    CARD GUIDE VERT MOUNT 46.5MM
    View
  • Manufacturer Name
    Essentra Components
  • Description
    CARD GUIDE VERTICAL MOUNT BLUE
    View
    Schroff
    CARD GUIDE 160MM (RED)
    Wakefield-vette
    WEDGELOCK 4.80" ANODIZE