SIT1602BC-33-30N-10.000000X SiTIME
  • Part Number: SIT1602BC-33-30N-10.000000X
  • Manufacturer Name: SiTIME
  • Description: -20 TO 70C, 5032, 50PPM, 3.0V, 1
  • Category: General Oscillators
  • Status:
  • More about SIT1602BC-33-30N-10.000000X SiTIME
    SIT1602BC-33-30N-10.000000X is manufactured by SiTIME and is categorized in the General Oscillators category. SIT1602BC-33-30N-10.000000X is described as 20 TO 70C, 5032, 50PPM, 3.0V, 1. Perfect Parts is a supplier of Crystals, Oscillators, Resonators and other Semiconductors.
    ---> Other parts by SiTIME
    ---> General Oscillators from all manufacturers
    ---> Crystals, Oscillators, Resonators by sub category
  • More About  General Oscillators
    General Oscillators
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    BACKPLANE ASSY 10 SLOT J1
    View
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    BACKPLANE STD BUS 16SLOT 4.35X13
    View
    BACKPLANE STD BUS 8 SLOT 4.35X7
    BACKPLANE VME J1 2-SLOT MONO
    BACKPLANE 3U 2 CHAN VME J1/J2
    Schroff
    BACKPLANE VME MONO 9SLOT 6U
    Schroff
    BACKPLANE 7SLOT 3U VME J1
    BACKPLANE VME J1 21SLOT 3U
    BACKPLANE VME64X 5SLOT 6U P0
    BCKPLN CPCI R 8SLOT 3U 32BT 3.3V
    BACKPLANE VME J1 10SLOT 3U
    BCKPLN CPCI RT 4SLOT 3U 32BIT 5V