SIT1602BC-71-28E-30.000000G SiTIME
  • Part Number: SIT1602BC-71-28E-30.000000G
  • Manufacturer Name: SiTIME
  • Description: -20 TO 70C, 2016, 20PPM, 2.8V, 3
  • Category: General Oscillators
  • Status:
  • More about SIT1602BC-71-28E-30.000000G SiTIME
    SIT1602BC-71-28E-30.000000G is manufactured by SiTIME and is categorized in the General Oscillators category. SIT1602BC-71-28E-30.000000G is described as 20 TO 70C, 2016, 20PPM, 2.8V, 3. Perfect Parts is a supplier of Crystals, Oscillators, Resonators and other Semiconductors.
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    SLEEVE 5.9 X 3.3 100 PCS
    View
  • Manufacturer Name
    Hammond
  • Description
    ALUMINUM DIN CLIP 3.94"
    View
    Hammond
    ALUMINUM DIN CLIP 1.65"