SIT1602BC-71-28N-40.000000G SiTIME
  • Part Number: SIT1602BC-71-28N-40.000000G
  • Manufacturer Name: SiTIME
  • Description: -20 TO 70C, 2016, 20PPM, 2.8V, 4
  • Category: General Oscillators
  • Status:
  • More about SIT1602BC-71-28N-40.000000G SiTIME
    SIT1602BC-71-28N-40.000000G is manufactured by SiTIME and is categorized in the General Oscillators category. SIT1602BC-71-28N-40.000000G is described as 20 TO 70C, 2016, 20PPM, 2.8V, 4. Perfect Parts is a supplier of Crystals, Oscillators, Resonators and other Semiconductors.
  • Manufacturer Name
    Wakefield-vette
  • Description
    SUBRACK VARIO 3U/84HP/185MM
    View
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    SUBRACK FOR 19" 3U 84HP 295MM
    View
    Schroff
    SUBRACK FOR 19" 3U 84HP 475MM
    SUBRACK FOR 19" 3U 84HP 355MM
    SUBRACK FOR 19" 3U 84HP 295MM
    Wakefield-vette
    SUBRACK ECO 3U/84HP/175 MM
    Vector
    CARD RACK KIT EIA 3UX19X9 SNAPIN
    SUBRACK FOR 19" 6U 84HP 475MM
    SUBRACK FOR 19" 6U 84HP 235MM