SIT1602BC-71-33N-72.000000G SiTIME
  • Part Number: SIT1602BC-71-33N-72.000000G
  • Manufacturer Name: SiTIME
  • Description: -20 TO 70C, 2016, 20PPM, 3.3V, 7
  • Category: General Oscillators
  • Status:
  • More about SIT1602BC-71-33N-72.000000G SiTIME
    SIT1602BC-71-33N-72.000000G is manufactured by SiTIME and is categorized in the General Oscillators category. SIT1602BC-71-33N-72.000000G is described as 20 TO 70C, 2016, 20PPM, 3.3V, 7. Perfect Parts is a supplier of Crystals, Oscillators, Resonators and other Semiconductors.
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    PCB METAL BRACKET
    View
  • Manufacturer Name
    Wakefield-vette
  • Description
    EMC GASKET O-RING (1070036-B0)
    View
    Wakefield-vette
    RAIL 84HP CENTER 9MM 2XMOUNT
    SCREW BL ISO7049-ST3 5X9 5-C-Z
    Vector
    PANEL FRONT 6U FOR CARD RACK
    HORIZONTAL RAIL W 10MM EXTENS
    HORIZONTAL RAIL FRONT 84HP
    CENTER SCREW M2 5X11 KZ 100PCS
    MICRO-SWITCH INCL CABLE A CONN
    Schroff
    3U 175MM SIDE PLATE