SIT1602BC-72-25E-27.000000G SiTIME
  • Part Number: SIT1602BC-72-25E-27.000000G
  • Manufacturer Name: SiTIME
  • Description: -20 TO 70C, 2016, 25PPM, 2.5V, 2
  • Category: General Oscillators
  • Status:
  • More about SIT1602BC-72-25E-27.000000G SiTIME
    SIT1602BC-72-25E-27.000000G is manufactured by SiTIME and is categorized in the General Oscillators category. SIT1602BC-72-25E-27.000000G is described as 20 TO 70C, 2016, 25PPM, 2.5V, 2. Perfect Parts is a supplier of Crystals, Oscillators, Resonators and other Semiconductors.
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATT PK 6V AA SIZE ALKALINE
    View
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATT PK 4.5V AA SIZE ALKALINE
    View
    Energizer
    BATTERY PK 3.0V AA SIZE ALKALINE
    Energizer
    BATT PK 3V AA SIZE ALKALINE
    Keystone Electronics
    CLIP BATT AAA/N .375X.460"
    Keystone Electronics
    CLIP BATTERY AA PC MNT
    Memory Protection Devices
    RETAINER CR2032 WITH PC PINS
    Memory Protection Devices
    HOLDER COIN CELL 20MM SMD