SIT1602BI-73-25N-20.000000G SiTIME
  • Part Number: SIT1602BI-73-25N-20.000000G
  • Manufacturer Name: SiTIME
  • Description: -40 TO 85C, 2016, 50PPM, 2.5V, 2
  • Category: General Oscillators
  • Status:
  • More about SIT1602BI-73-25N-20.000000G SiTIME
    SIT1602BI-73-25N-20.000000G is manufactured by SiTIME and is categorized in the General Oscillators category. SIT1602BI-73-25N-20.000000G is described as 40 TO 85C, 2016, 50PPM, 2.5V, 2. Perfect Parts is a supplier of Crystals, Oscillators, Resonators and other Semiconductors.
  • Manufacturer Name
    Bivar
  • Description
    CARD EJECTOR PCB 1.1" .063" WHT
    View
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    KIT INJECTOR/EJECTOR TOP/BTM
    View
    Calmark - Birtcher
    PCB RETAINER, LOCK NUT, 5"
    Wakefield-vette
    WEDGELOCK .225X.225X4.80
    Wakefield-vette
    WEDGELOCK .225X.225X2.80
    Calmark - Birtcher
    PCB RETAINER, ANNODIZED, 4.8"