SIT1602BI-83-18E-10.000000X SiTIME
  • Part Number: SIT1602BI-83-18E-10.000000X
  • Manufacturer Name: SiTIME
  • Description: -40 TO 85C, 7050, 50PPM, 1.8V, 1
  • Category: General Oscillators
  • Status:
  • More about SIT1602BI-83-18E-10.000000X SiTIME
    SIT1602BI-83-18E-10.000000X is manufactured by SiTIME and is categorized in the General Oscillators category. SIT1602BI-83-18E-10.000000X is described as 40 TO 85C, 7050, 50PPM, 1.8V, 1. Perfect Parts is a supplier of Crystals, Oscillators, Resonators and other Semiconductors.
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    HANDLE 8HP VME PLASTIC GREY
    View
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    HANDLE 4HP VME PLASTIC GREY
    View
    Essentra Components
    INSERTER/EXTRACTOR .175X.062"
    Essentra Components
    CARD EJECTOR WHITE 1/16"
    PCB HANDLE A
    Bivar
    CARD EJECTOR PCB 1.5" .063" WHT
    Bivar
    CARD EJECTOR PCB 1.12" .063" WHT
    CARD EJECTOR PCB 1.1" .063" WHT
    Vector
    KIT INJECTOR/EJECTOR TOP/BTM
    Calmark - Birtcher
    PCB RETAINER, LOCK NUT, 5"