SC1206-R12 Signal Transformer
  • More about SC1206-R12 Signal Transformer
    SC1206-R12 Signal Transformer
    SC1206-R12 is manufactured by Signal Transformer and is categorized in the Fixed Inductors category. SC1206-R12 is described as FIXED IND 120NH 1.6A 112 MOHM. Perfect Parts is a supplier of Inductors and other Passives.
  • Manufacturer Name
    Keystone Electronics
  • Description
    BATT SNAP ON A/AA CONTACTS
    View
  • Manufacturer Name
    Keystone Electronics
  • Description
    BATTERY CONT NEG SIDE AA/N PCB
    View
    CLIP BATT AAAA/AAA/N STEEL
    POSITIVE ENCLOSURE CONTACT- 20MM
    CONTACT BATT W/TABS AAA/AAAA/N
    CONTACT BATT W/TABS POSITVE A/AA
    POS BATTERY CONTACT COIN CELL
    COMPACT NEGATIVE CONTACT - 12MM