SCRH2D18-100 Signal Transformer
  • More about SCRH2D18-100 Signal Transformer
    SCRH2D18-100 is manufactured by Signal Transformer and is categorized in the Fixed Inductors category. SCRH2D18-100 is described as FIXED IND 10UH 1.03A 201 MOHM. Perfect Parts is a supplier of Inductors and other Passives.
    ---> Other parts by Signal Transformer
    ---> Fixed Inductors from all manufacturers
    ---> Inductors by sub category
  • More About  Fixed Inductors
    Inductors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Wakefield-vette
  • Description
    WEDGELOCK .225X.225X4.80
    View
  • Manufacturer Name
    Wakefield-vette
  • Description
    WEDGELOCK .225X.225X2.80
    View
    Calmark - Birtcher
    PCB RETAINER, ANNODIZED, 4.8"