RMCF1206JG5K60 Stackpole Electronics
  • More about RMCF1206JG5K60 Stackpole Electronics
    RMCF1206JG5K60 is manufactured by Stackpole Electronics and is categorized in the SMD Chip Resistors category. RMCF1206JG5K60 is described as RES SMD 5.6K OHM 5% 1/4W 1206. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
  • Manufacturer Name
    Essentra Components
  • Description
    CARD GUIDE SNAP-IN NAT 3.5"